T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ERZURUM / PALANDÖKEN - Palandöken Halk Eğitimi Merkezi Ve ASO

DEVAM EDEN VE TELAFİ EĞİTİMİ KURSLARIMIZ BAŞLIYOR

DEVAM EDEN VE TELAFİ EĞİTİMİ KURSLARIMIZ BAŞLIYOR

Saygıdeğer Usta Öğretici Arkadaşlarımız;

 

8 Haziran 2020 itibariyle kurslarımız, 8 Haziran'dan sonra devam eden ve 8 Haziran öncesi yapılamayan kursların telafi eğitimleri ile başlıyor.

Sizlerin yapması ve uymanız gereken iş ve işlemleri sıralıyoruz, gerekli çalışmayı gerekli önlemleri almanızı rica ederiz.

 

>>> USTA ÖĞRETİCİ TELAFİ LİSTESİ (PDF İNDİR) (Güncel)

>>> KURSLAR HAKKINDA MEB HAYAT BOYU ÖĞ.G.MD. RESMİ YAZI TIKLA

NOT: SSK'lı olarak çalıştığından dolayı tatil süresince ücret ödenmeyen Usta Öğreticiler telafi programına dahil olmayıp, kurslara 8 Haziran 2020 Pazartesi Gününden itibaren yıllık planları çerçevesinde eskisi gibi devam edecekler ve kursları planlanmış olan bitiş tarihinde sona erecektir.

 AÇIKLAMA

1- Kurslarımızda maske-mesafe ve temizliğe önem verilmeli.

2- 8 Haziran 2020 ye kadar yapmanız gereken telafi eğitim saatleri >>> USTA ÖĞRETİCİ TELAFİ LİSTESİ (PDF İNDİR) linkinde mevcuttur.

3-  >>> USTA ÖĞRETİCİ TELAFİ LİSTESİ (PDF İNDİR) linkine tıklayarak telafi yapılacak kurs saati ile diğer bilgiyi buradan alıp ona göre telafilerinizi gerçekleştirmeniz gerekiyor.

4- Telafi eğitimleri 8 Haziran'da başlayacak şekilde kursiyerlerimize haber vermeniz rica olunur.Sizlerin sorumluluğundadır.

5- 18 yaş altı ve 65 yaş üstü kursiyerlerimizin sokağa çıkma yasağının olduğu durumlarda kursa gelemeyen kursiyerlerimiz için öncelikli olarak kurum-muhtarlık ve STK'lar vasıtası ile, nasıl kurs açarken talepleri kurumumuza iletilip kurs açılması yapılıyor ise, 18-65 yaş için kurslara gelemediğinden kurs kapatmalarının kurumumuza 12/06/2020 Cuma gününe kadar iletilmesi gerekmektedir.

6- 18 yaş altı ve 65 yaş üstü kursiyerlerimizin sokağa çıkma yasağının olduğu durumlarda kursu kapatılınca ödenen ücretleri geri alınacak mı denildiği yerde, kursa kursiyerin gelemediği durumlarda telafi eğitimleri içi herhangi bir ücret geri alınmayacaktır.

7- Sokağa çıkma yasağının kapsamı dışında olanlar için ise, kursiyer sayısı 7 nin altına düştüğünde gerekli kapatmanın yapılması için, yazının kurumumuza verilmesi suretiyle, telafi eğitimleri ile kurslar kapatılacak, bu durumda da herhangi bir ücret geri alınmayacaktır.

8- Ancak, kursiyerlerimizin gelmesi, ama usta öğreticinin kursa gelmemesi ve ya herhangi bir sebepten gelememesi durumunda ise ödenen ücretler geri alınacaktır.

9- 8 Haziran'dan sonra yapılacak kurslarda normal süreçteki gibi eğer kursiyer sayısı 7 nin üzerinde olup kurs fiilen yapılıyor ise, ek ders ücreti ödenmesi yapılacaktır.

10- 8 Haziran'dan sonra kursa gelemeyen kursiyerler için ise yine öncelikli olarak sizler tarafından kurumumuza kapatma dilekçesi verilmesinin daha anlamlı olduğunu düşünüyoruz. Bizler tarafından gerekli denetimler yapılacaktır. 8 Haziran'dan sonra devam eden kurslarınız var ise normal süreçte olduğu gibi e-yaygın sistemindeki ders programına uygun olarak yapılmaya devam edilecektir. Eğer bu kurslarınızda kursiyer yetersizliği var ve yapılamıyor ise kurumumuza bildirmeniz gerekmektedir. Bu durumda olup kursiyer yetersizliği nedeniyle bilgi vermeyip, durumu denetim neticesinde tespit edilmesi halinde eğitici hakkında yasal işlemler yapılacaktır.

11- Süreç içerisinde önceliklerimiz; telafi eğitimleri ve devam eden kurs faaliyetleri olmaktadır. Yeni kurs açımı ise; normalleşme sürecinin başlaması, yasakların kalkması, yaz tatilinde kursiyer azalması, yönetmelik gereği sigortalı gün sayısının hesabı ve 31 Ağustos tarihinde kursların takvim olarak yetişmesi gibi önemli sorunlar karşımızda olup, zaman içerisinde gerekli çalışmalar da süreç içinde planlanacaktır.

12- Konu ile ilgili olarak Kurum Resmi Web Sitemiz ile sosyal medya hesaplarımızı takip etmenizi sizlerden rica ediyoruz. Bazı konularda bazı kişilerin açıklamalarını değil Bakanlığımız, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüz ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğümüzün açıklamalarına itibar ediniz.

13- Bu zorlu süreçte üzerinize düşen görevleri samimiyet ile gerçekleştireceğinize canı gönülden inanıyoruz.

14 - Telafi eğitimi ve kurs süreleri tamamlandıkltan sonra usta öğreticiler e yaygın sistemi üzerinde kurs sonu işlemlerini tamamlayarak kurs sonu evraklarını kuruma teslim ededeceklerdir. Kursiyer yetersizliği yada kurs yerinin uygunsuzluğu nedeni ile telafisi yapılamayan yada tamamlanamayan kurslar için kuruma dilekçe ile başvurarak kursların kapatılması sağlanacaktır.

15-Yazılan bu yazı Milli Eğitim bakanlığımızın ilgili yazısına istinaden sizlere daha açıklayıcı olması adına düzenlenmiştir. >>> KURSLAR HAKKINDA MEB HAYAT BOYU ÖĞ.G.MD. RESMİ YAZI TIKLA

 16-ÜSTTE BULUNAN YAZI TEBLİĞ NİTELİĞİNDEDİR.

Kurslarınızda; kursiyer arkadaşlarımıza ve ailelerinize bizlerden de selam söylemenizi istirham ederiz.

Çalışmalarınızda başarılar dilerim. 

 06.06.2020

Erdal YAVİLİOĞLU

Palandöken Halk Eğitimi Merkezi Müdürü

07-06-2020

 

                                                                                                                   

Paylaş Facebook  Paylaş twitter  Paylaş google  Paylaş linkedin
Yayın: 08.06.2020 - Güncelleme: 08.06.2020 18:54 - Görüntülenme: 944
Kaynak: http://samsunhem.meb.k12.tr/icerikler/devamedenvetelafiegitimikurslarimizbasliyor_9705396.html
  Beğen | 4  kişi beğendi